Szczepienie przeciwko COVID-19

Autor: | Tagi: | Komentarze: 0 | 9 stycznia, 2021

Wyznaczona została lista miejsc, w których będzie się można zaszczepić przeciwko COVID-19. Mapa punktów szczepień, która jest na bieżąco aktualizowana, została udostępniona na www.gov.pl. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że Przychodnia Rodzinna Medica również znajduję się na liście.

Od kiedy mogę się zaszczepić?

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia 2020r. Proces ten podzielony jest na kilka etapów. 27 grudnia ruszył tzw. etap „0” .

Szczepionki dla kolejnych grup

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Szczegóły dotyczące organizacji szczepień będą przedstawiane w kolejnych komunikatach

Źródło: www.gov.pl